Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Холандија најави укинување на полицискиот час и отворање на терасите на кафулињата

Секако дека сме среќни што тоа е повторно можно, бидејќи општеството се стреми кон поголема слобода, рече Руте на прес-конференција, додавајќи дека оваа фаза на отворање е „многу внимателна“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close