ЕвропаЕвропа.Портал

Холандија: Метални делови од авион паѓале во населено место

Жителите на холандското село Мерсен беа шокирани откако повеќе метални делови од авион паднаа од небото, оштетувајќи автомобили и куќи, а полесно се повредени една жена и дете.

Back to top button
Close
Close