Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Холандија ќе ја озакони еутаназијата на деца

Холандскиот министер за здравство Хуг де Јонге најави озаконување на еутаназијата на деца од една до 12 години, кои се во крајна фаза на неизлечива болест

Back to top button
Close
Close