Европа

Хофер бара од претседателот Ван дер Белен да ја распушти австриската Влада

Лидерот на Слободарската партија на Австрија (ФПО), Норберт Хофер  бара од претседателот на Австрија, Александар ван дер Белен, да ја распушти австриската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close