0_Магазин.ПорталДописници СветСцена

Хоакин Феникс ќе го игра Наполеон во новиот филм на Ридли Скот 

Познатиот холивудски режисер Ридли Скот, кој моментално работи на филмот „Последниот дуел“ со Мат Дејмон, веќе го има планирано својот следен блокбастер. 

Back to top button
Close
Close