Дописници СветПолитика

Хоџа за весникот „Илинден“: Мој приоритет е подобрување на положбата на горанската заедница

Старо-новиот пратеник во косовскиот Парламент од редовите на Единствената горанска партија, Адем Хоџа, во изјава за македонскиот весник „Илинден“ од Тирана искажува голема благодарност до граѓаните за дадената подршка, кои, како што наведува, доследно ќе ги застапува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close