Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Хоџа: Винарските визби да дадат извештај колку грозје ќе им биде потребно од годинашнава реколта

На сите винарски визби им е наложено да дадат извештај колкави ќе бидат нивните потреби од годинашната реколта на грозјето и им се побарани сугестии во делот на тоа како треба да се одржуваат лозјата за годинава да има подобар квалитет на грозјето, порача  денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close