БизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Хоџа: Од исклучително значење е да имаме пазари за земјоделски производи според ЕУ-стандардите

Воспоставување одредени правила, како и сет мерки за регулирање и поддршка на земјоделските пазари, интервенција на пазарите во случај на пазарна нестабилност, здружување на производителите, создавање здрави навики за исхрана кај децата преку воведување на училишните шеми, како и праведен трговски однос меѓу производителите и откупувачите, се резултатите кои се очекуваат со имплементација на проектот „Воведување и спроведување на мерките за заедничко уредување на пазарите“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close