0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталПолитика

Хоџа и Бектеши во Букурешт на промоција на „Недела на македонски призводи“

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, задно со министерот за економија Крешник Бектеши, амбасадорот на Република Северна Македонија во Романија Габриел Атанасов и директорот на Агенцијата за инвестиции и промоција на извоз, Дејан Павлески, во Букурешт ја отворија еднонеделната презентација „Недела на македонски производи“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close