BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Hezbollahu pretendon se ka rrëzuar një dron izraelit

Hezbollahu kumtoi se ka rrëzuar dhe sekuestruar një dron izraelit, që ka fluturuar mbi kufirin me Libanin.

Jerusalem, 23 gusht 2020 (MIA) – Hezbollahu kumtoi se ka rrëzuar dhe sekuestruar një dron izraelit, që ka fluturuar mbi kufirin me Libanin.

Armata izraelite konfirmoi se dje është rrëzuar një dronë gjatë aktiviteteve operative përgjatë kufirit libanez, por që nuk ka rrezik nga zbulimi i informacioneve sekrete”.

Hezbollahu pretendon se droni është rrëzuar në afërsi të fshatit Aita al Shaab.

Libani vazhdimisht ankohet se dronë izraelit për mbikëqyrje e shkelin hapësirën e tij ajrore. sn/

 

Таг
Back to top button
Close
Close