СветСвет.Портал

Хезболах: Продолжуваме по патот на Сулејмани

Лидерот на либански Хезболах, Саид Хасан Насралах изјави денеска дека неговата шиитска милициска група ќе продолжи по стапките на иранскиот генерал Касем Сулејмани по неговата смрт во американски воздушен напад во Ирак.

Бејрут, 3 јануари 2020 (МИА) – Лидерот на либански Хезболах, Саид Хасан Насралах изјави денеска дека неговата шиитска милициска група ќе продолжи по стапките на иранскиот генерал Касем Сулејмани по неговата смрт во американски воздушен напад во Ирак.

Настрала рече дека САД нема да ги постигнат своите цели со тоа „големо злосторство“.

Како што изјави тој, „праведна казна ќе биде одговорност на сите борци“. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close