0_Македонија.ПорталОпштество

ХЕРА и Здружението „Заедно посилни“ ја одбележуваат Европската недела на тестирање за ХИВ

ХЕРА – Асоцијација за здравствена едукација и истражување и Здружението за поддршка на луѓето што живеат со ХИВ „Заедно посилни“ од денеска до 7 јуни ја одбележуваат Европската недела на тестирање за ХИВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close