Оригинални текстови

ХЕРА: Ако здружението „Од нас за нас“ не ги повлече лагите за сексуалното образование и за ХЕРА, ќе бараме да се утврди граѓанска одговорност за навреда и клевета

ХЕРА најостро реагира на невистините и лагите што Здружението на граѓани „Од нас за нас“ ги шири преку својата веб-страница и Фејсбук-група во врска со сексуалното образование во земјава. „Од нас за нас“ презентира информации и искуства со сексуалното образование од други земји и користи визуелни материјали кои не се дел од програмата за пилотирањето на сексуалното образование во нашата земја. На тој начин, здружението предизвикува паника и неоснован страв меѓу граѓаните и го повредува угледот на нашата организација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close