Svet.SlajderЕвропа

Хенкок: Пад на бројот на новозаразени со Ковид-19 на дневно ниво

Со новиот коронавирус се инфицираат помалку од 10.000 луѓе дневно, што е многу помала бројка отколку во текот на врвот на епидемијата, иако цифрата на нови позитивни случаи се искачува до приближно ниво, изјави денеска министерот за здравство Мет Хенкок

Back to top button
Close
Close