Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Хенкок: Нова студија поддржува одложување на втората доза

Британскиот министер за здравство Мет Хенкок изјави дека нова студија покажала оти една доза на вакцина, изработена од АстраЗенека и Универзитетот Оксфорд, обезбедува високо ниво на заштита за 12 недели, што ја поддржува стратегијата на Владата да се одложи втората доза за да можат што повеќе луѓе да ја примат првата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close