0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Хендерсон ќе го пропушти дуелот со Арсенал

Играчот за врска и капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, ќе го пропушти натпреварот од третото коло на Англија против Арсенал во сезоната 2020/21, изјави тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Лондон, 25 септември 2020 (МИА) – Играчот за врска и капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, ќе го пропушти натпреварот од третото коло на Англија против Арсенал во сезоната 2020/21, изјави тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Исто така, Клоп зборуваше за состојбата на другите повредени играчи во тимот.

  • Матип сè уште не се вратил на тренинзите. Мислам дека Гомез ќе започне да тренира денес, барем секој ми зборува за тоа. Што се однесува до Хендерсон, тој сè уште не е во редовите, рано е да се врати на теренот, кажа Клоп.

Ливерпул в понеделник гостува кај Арсенал. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close