0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаХроникаХроника.Портал

Хеликоптер на МВР се урна на аеродромот во Скопје, еден лесно повреден

Полициски хеликоптер М-17 псе урнал веднаш по полетувањето од платформата на аеродромот во Скопје. Лесно повреден е само еден член на екипажот.

Скопје, 4 мај 2020 (МИА) – Полициски хеликоптер М-17 се урнал веднаш по полетувањето од платформата на аеродромот во Скопје. Лесно повреден е само еден член на екипажот.

Како што информираат од МВР за МИА, денеска околу 11:30 часот на стара платформа до Полициската станица на Г.П. „Меѓународен Аеродром Скопје“ од кога наполнил гориво, хелихоптер на МВР M-17 од засега непознати причини паднал при полетување. Во него биле пет лица.

Според првичните информации едно лице се здобило со лесни телесни повреди. бк/сп/

Back to top button
Close
Close