0_Sport,PortalFutboll

Haverc kërkon leje për t’u larguar nga Baer Leverkusen

Kai Haverz nga Baer Leverkusen i ka kërkuar klubit që ta lirojë të largohet këtë verë. Ky informacion u publikua nga "Bild".

Leverkusen, 8 korrik 2020 (MIA) – Kai Haverz nga Baer Leverkusen i ka kërkuar klubit që ta lirojë të largohet këtë verë. Ky informacion u publikua nga “Bild”.

Çellsi dhe Real po tregojnë interes për futbollistin. Çellsi është i gatshëm të paguajë 100 milionë euro me këste.

Futbollisti 21 vjeçar, ka luajtur 43 ndeshje për Baerin në sezonin 2019/20, duke shënuar 17 gola dhe nëntë asistime.

Portali “Transfermarkt.com” e konsideron vlerën e lojtarit me 81 milionë euro. bs/bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close