0_Спорт.ПорталФудбал

Хаверц бара дозвола од Баер да си замине

Фудбалерот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц, побара од клубот да го пушти да си замине ова лето. Оваа информација ја објави „Билд“.

Леверкузен, 8 јули 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц, побара од клубот да го пушти да си замине ова лето. Оваа информација ја објави „Билд“.

Челзи и Реал покажуваат интерес за фудбалерот. Челси е подготвен да плати 100 милиони евра на рати.

Дваесет и едногодишниот фудбалер одигра 43 натпревари за Баер во сезоната 2019/20, постигна 17 гола и девет асистенции.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 81 милион евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close