0_Македонија.ПорталОпштество

Хасани: Се наоѓаме во разумна долна граница на рестриктивни мерки, но постои можност да ги засилиме

Рестриктивните мерки се единствени мерки со кои може да се спречи ширење на инфекцијата од Ковид-10. Ние се наоѓаме во разумна долна граница на рестриктивни мерки, но ако бројката на новозаболени се зголемува, постои можност да ги засилиме, посочи вечерва заменик министерот за зравство, Илир Хасани.

Back to top button
Close
Close