0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Хасан: Турција е еден од најголемите инвеститори во Северна Македонија, очекуваме бројката да расте

Министерот без ресор задолжен за странски инвестиции Елвин Хасан денеска во Гевзе, Турција оствари средби со две турски компании кои имаат реализирано инвестиции во Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close