0_Магазин.ПорталSvet.SlajderСцена

Харви Вајнстин е прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

Американскиот продуцент Харви Вајнстин денеска е прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување, јави Си-Ен-Ен.

Вашингтон, 24 февруари 2020 (МИА) – Американскиот продуцент Харви Вајнстин денеска е прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување, јави Си-Ен-Ен. сд/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close