BotëKorrespondentë Botë

Haris në takim me demokratët nga Teksasi për mbrojtjen e të drejtave zgjedhore në SHBA

Nënpresidentja e SHBA-së, Kamalla Haris sot ka realizuar përpjekjet e administratës së Bajdenit për mbrojtjen e të drejtave zgjedhore ku takohet me kolegë demokratë të Dhomës ligjvënëse të shtetit të Teksasit që kanë bllokuar propozim- ligjin me të cilën vështirësohet qasja deri në votimin e grupeve të pakicave si afro-amerikanët dhe jug-amerikanët.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close