Svet.SlajderСветСвет.Портал

Харис: Милион смртни случаи од Ковид-19 е многу тажен биланс

Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека милион смртни случаи од Ковид-19 е многу тажен биланс, откако многумина претрпеа тешка смрт во услови на осаменост, а нивните семејства не можеа да се збогуваат со нив.

Back to top button
Close
Close