СветСвет.Слајдер

Харис: Кина врши притисок во спорното Јужно Кинеско Море

Потпретседателката на САД, Камала Харис денеска ја обвини Кина за вршење притисок и заплашување на земјите околу спорното Јужно Кинеско Море

Back to top button
Close
Close