0_Магазин.ПорталЗанимливости

Хари и Меган последните обврски како кралски претставници ќе ги извршат в март

Уредникот на медиумот, Крис Шип, повикувајќи се на извори во Бакингемската палата, тој рече дека принцот Хари и Меган по 1 април повеќе нема да имаат канцеларија таму.

Лондон, 18 февруари 2020 (МИА) – Британскиот принц Хари и Меган Маркл ќе ги преземат своите последни јавни должности како високи членови на кралското семејство на крајот на февруари и во март, по што и официјално ќе бидат ослободени од должностите, објави денеска кралската телевизија Ај-ти-ви.

Уредникот на медиумот, Крис Шип, повикувајќи се на извори во Бакингемската палата, тој рече дека принцот Хари и Меган по 1 април повеќе нема да имаат канцеларија таму.

Во јануари оваа година, Хари и Меган го најавија своето повлекување од кралските должности. си/

Таг
Back to top button
Close
Close