0_Магазин.ПорталЗанимливости

Хари и Меган Маркл, наводно, сакаат продолжување на преодниот рок за напушањето на кралските должности

Двојката најверојатно сака, заедно со нивниот син Арчи Харисон, да присуствува и на претстојниот  95. роденден на кралицата, на 21 април идната година, како и на 100. роденден на принц Филип и на 60-годишнината од раѓањето на принцезата Дијана - мајката на принцот Хари, на 1 јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close