0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Харден со 37 поени го предводеше Хјустон до триумф над Минесота

Џејмс Харден со 37 поени седум асистенции и четири скокови беше најзаслужниот за триумфот на Хјустон на домашен терен против Минесота во еден од деветте НБА натпревари одиграни ноќта вторник кон среда.

Хјустон, 11 март 2020 (МИА) – Џејмс Харден со 37 поени седум асистенции и четири скокови беше најзаслужниот за триумфот на Хјустон на домашен терен против Минесота во еден од деветте НБА натпревари одиграни ноќта вторник кон среда.

Постигнати резултати:

Инидјана – Бостон 111:114
Вашингтон – Њујорк 122:115
Чикаго – Кливленд 108:103
Хјустон – Минесота 117:111
Мемфис – Орландо 115:120
Сан Антонио – Далас 119:109
Портланд – Феникс 121:105
Голден Стејт – Лос Анџелес клиперс 107:131
Лос Анџелес лејкерс – Бруклин 102:104. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close