BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Haradinaj: Mini-Shengeni do të thotë përhapje e ndikimit rus dhe kinez në Ballkan

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se vendi i tij nuk duhet ta pranojë formimin e të ashtuquajturit mini-Shengen, për të cilin premtuan kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama si dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, sepse kjo do të nënkuptojë "përhapjen e ndikimit rus dhe kinez në Ballkan", njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Back to top button
Close
Close