БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај: Верувам дека ќе најдеме решение во коалицијата за иден претседател на Косово

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај изјави дека е уверен оти со партнерите во владината коалиција, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) и Социјалдемократската иницијатива (Нисма), ќе најдат решение за нов претседател на Косово, откако на актуелниот претседател Хашим Тачи ќе му престане мандатот, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close