БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај: Имаме докази за инсценирањето хуманитарна криза во северно Косово

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека неговата Влада располага со информации за планот на Белград за инсценирање хуманитарна криза во општините во северно Косово кои се населени со мнозинство српско население, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close