Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

„Happy 13“ – композиција на Мирослав Тадиќ и Ивет Холцверт инспирирана од „Поступано оро“ (Видео)

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата „Happy 13“, која е инспирирана од македонскиот танц „Поступано оро“.

Back to top button
Close
Close