Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Хан: Блокирањето на Скопје и Тирана е навреда за работата на Еврокомисијата

Еврокомесарот во заминување Јоханес Хан во интервју за Фајненшл Тајмс ја повтори разочараноста што на Северна Македонија и Албанија не им беше дозволено да почнат преговори за членство со Европската Унија.

Back to top button
Close
Close