0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Хамшик: Играњето против Наполи не е лесно, тимот игра како што сака Рино

Поранешниот капитен на Наполи, Марек Хамшик, ги пофали Џенаро Гатузо и неговиот тим.

Неапол, 20 јуни 2020 (МИА) – Поранешниот капитен на Наполи, Марек Хамшик, ги пофали Џенаро Гатузо и неговиот тим.

– Во моментот има компактност во тимот. Идеите на Гатузо веднаш ги прифаќаат играчите. Цврстината забележана на теренот очигледно е резултат на нивната желба да се борат заедно за гол. Играњето против овој Наполи не е лесно. Ги гледаме како тим. кој го следи Гатузо во сè. Тимот игра онака како што сака Рино. Пред сè, тој е сериозна личност која ги кажува работите како што се. Би било убаво да се игра за овој тим на Наполи. Тимот имаше некои проблеми кога пристигна Гатузо. Тие се обидоа да направат вистински чекор, но Лоботка ми откри зошто е така – тренингот бил тежок и првите недели биле многу тешки за нив, но никој не направи чекор назад “, додаде Словакот.

Таг
Back to top button
Close
Close