СветСвет.Портал

Хамнеи: Големиот одѕив ќе биде знак на единство на Иран против непријателот

исоката излезност на парламентарните избори во Иран ќе покаже единство против „непријателите“, изјави денеска врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи.

Техеран, 18 февруари 2020 (МИА) – Високата излезност на парламентарните избори во Иран ќе покаже единство против „непријателите“, изјави денеска врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи.

– Америка нема да успее да создаде поделби меѓу власта и Иранците … високата излезност ќе го покаже нашето единство против непријателот, напиша Хамнеи на Твитер.

Парламентарните избори во Иран ќе се одржат на 21 февруари. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close