0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Хамилтон се пожали на проблеми со гумите

Пилот Мерцедес, Луис Хамилтон по освоеното петто место на трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Австрија се пожали на проблеми со прегревање на гумите.

Back to top button
Close
Close