0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Хамилтон победник во Монтреал, иако Фетел прв помина низ целта

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на трката од шампионатот во Формула 1 возена вечерва на патеката „Жак Вилнев“ во Монтреал, Канада.

Back to top button
Close
Close