0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Хамилтон победи во Мексико, но теоретски сè уште не ја обезбеди титулата

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од Шампионатот во Формула 1 возена вечерва за Големата награда на Мексико.

Back to top button
Close
Close