0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Хамилтон нема намера да го напушти Мерцедес

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека би сакал да остане во тимот и по истекот на неговиот договор кој има важност до крајот на 2020 година.

Back to top button
Close
Close