0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Хамилтон ја освои Големата награда на Франција

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на Франција.

Back to top button
Close
Close