ЕвропаЕвропа.Портал

Хамбург: Карантин за околу 500 вработени во Ербас

Ербас денеска соопшти дека околу 500 вработени се ставени во карантин, откако 21 работник биле позитивни на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close