Svet.SlajderСвет

Хамас се закани со масовно бомбардирање на израелските градови

Военото крило на палестинското движење Хамас, Бригадите Из ад Дин ал Касам најави ново масовно ракетирање на изреалските градови и воените бази како одговор на израелските напади

Back to top button
Close
Close