СветСвет.Слајдер

Хамас предупредува на повторување на минатомесечното насилство

Висок официјален претставник на Хамас, Халил ал Хаја денеска предупреди за можно повторно насилство доколку десничарски организации кои поддржуваат доселувања на 10 јуни го одржат контроверзен марш во источниот дел на Ерусалим

Back to top button
Close
Close