Svet.SlajderСветСвет.Портал

Хамас истрела ракети кон Тел Авив

Палестинскиот Хамас вечерва соопшти дека истрелал повеќе од 130 ракети во правец на Тел Авив како одговор на израелскиот воздушен напад што уништи станбена зграда во Газа.

Back to top button
Close
Close