Svet.SlajderСвет

Хамас истрела над 200 ракети кон Израел

Палестинските борци од Хамас соопштија дека истрелале над 200 ракети кон Израел како одмазда за бомбардирањето на Појасот Газа, што тие го контролираат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close