0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Хамас испука 130 проектили кон израелска територија, сирени за тревога се огласија во Тел Авив

Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел Авив се огласија сирените за тревога, јавија израелските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close