Svet.SlajderСвет

Хамас и Фатах се договорија за палестинските избори во рок од шест месеци

Исламистите од Хамас, кои се на власт во Појасот Газа и нивните секуларни ривали Фатах, кои управуваат со Западниот брег, се согласија да одржат избори на палестинските територии во рок од шест месеци.

Back to top button
Close
Close