Svet.SlajderСветСвет.Портал

Хамас го ракетираше Израел, деветмина загинати во Газа

Палестинските милитанти во Појасот Газа денеска истрелаа ракети кон Ерусалим и јужен Израел, заканувајќи му се на Израел поради насилните судири со Палестинците во Ерусалим, на што Израел одговори со воздушни напади.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close