0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиТенис

Халеп ја победи Рибакина и го освои турнирот во Дубаи

Романската тенисерка Симона Халеп победи на турнирот во Дубаи. Вториот рекет на светот вечерва ја надигра Елена Рибакина од Казахстан.

Дубаи, 22 февруари 2020 (МИА) – Романската тенисерка Симона Халеп победи на турнирот во Дубаи. Вториот рекет на светот вечерва ја надигра Елена Рибакина од Казахстан.

Романката до трофејот стигна по два и пол часа во финалето и 2-1 во сетови (3:6, 6:3 и 7:6).

Наградниот фонд на турнирот во Обединетите Арапски Емирати изнесуваше 2,6 милиони долари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close