Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Хакерски напад врз данската новинска агенција Рица

Најголемата данска новинска агенција Рица (Ritzau) денеска соопшти дека ја одбиле уцената од хакерите, поради чиј напад била принудена да престане да објавува вести и фотографии на вообичаен начин

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close